Craiova: A venit Primăvara pentru Bran

0

Echipa a doua a Universităţii Craiova a obţinut astăzi o victorie foarte importantă în faţa ocupantei locului secund, Avântul Bârca, cu scorul 2-0, în etapa a 30-a din Liga a IV-a Dolj.

Partida desfăşurată pe arena “Petre Deselnicu” a început într-o notă de echilibru, dar în minutul 13 Mirescu a transformat în gol o lovitură liberă şi “satelitul” Ştiinţei conducea cu 1-0. Cu trei minute înainte de final, Bran a adus liniştea în tabăra alb-albaştrilor. După acest succes, “U” II s-a distanţat la şase puncte de Avântul Bârca şi se află foarte aproape de accederea în barajul de promovare în Liga a III-a. Managerul Ovidiu Stângă a utilizat echipa: S. Lung jr. - Ciutureanu, I. Popescu, Giurcă, Buşu (’24Neacşu) - Mirescu (’77 Roman), Ştoiu, Necşulescu, Buleică (’46 Gogoşoiu) - Crăciun (’59 Bran), Firţulescu.