Craiova: Sondaj / Ce rezultat va obţine Ştiinţa în partida cu Unirea Urziceni?

0

Universitatea Craiova va susţine vineri, de la ora 20.45, un meci foarte important pentru a încerca revenirea pe podium. Adversara oltenilor va fi Unirea Urziceni, care se află pe locul al treilea, la egalitate cu FC Timişoara.

Confruntarea dintre Ştiinţa şi Urziceni va fi derbi-ul etapei viitoare. Ialomiţenii au cinci puncte mai mult decât alb-albaştri şi elevii lui Napoli trebuie să se impună dacă vor să mai aibă şanse la locul al treilea. În tur a fost 2-1 pentru Craiova şi, astfel, Ştiinţa are un ascendent moral faţă de Urziceni. În sezonul precedent, pe stadionul „Ion Oblemenco“, Unirea s-a impus cu 1-0 printr-un penalti transformat de Bogdan Stancu în minutul 90. Avantajul echipei patronate de Adrian Mititelu este că la ora meciului jucătorii vor fi odihniţi, trupa lui Dan Petrescu evoluând marţi în sferturile de finală ale Cupei României.