Craiova: „Satelitul“ Ştiinţei, învingător la Cârcea

0

Echipa a doua a Universităţii Craiova a dispus, în deplasare, de Viitorul Cârcea, scor 4-1. Golurile alb-albaştrilor au fost marcate în repriza secundă de Crăciun, Roman (2 goluri) şi Buleică. Surpriza etapei a 29-a a Ligii a IV-a doljene s-a înregistrat la Sopot, unde gazdele au obţinut o remiză în faţa echipei Dunărea Calafat.

Viitorul Cârcea a deschis scorul în prima repriză, însă fotbaliştii Ştiinţei au revenit după pauză. Managerul Ovidiu Stângă a utilizat formula: Neagoe - Ciutureanu, I. Popescu, Giurcă, Firţulescu - Mirescu (’66 Roman), Nicolae (’46 Ştoiu), Ologu - Bran (’46 Buşu), Gogoşoiu (’39 Buleică), Crăciun.
Scorul rundei a fost la Hanul Doctorului, unde Şcoala de Fotbal „Gică Popescu“ a depăşit Victoria Pleniţa cu 8-1.

Rezultatele complete:

Viitorul Cârcea - „U“ II Craiova 1-4, CS Sopot - Dunărea Calafat 2-2, Progresul Segarcea - UT Dăbuleni 3-1, „GP“ Craiova - Victoria Pleniţa 8-1, Recolta Ostroveni - Vânătorul Desa 7-2, Dunărea Bechet - FC Leamna 1-3, Tractorul Cetate - CS Işalniţa 1-3, Avântul Bârca - Desnăţuiul Giurgiţa 9-0.