Craiova: Primăvara şi Bârca s-au distanţat în lupta pentru promovarea în Liga a III-a

0

Echipa a doua a Universităţii Craiova şi Avântul Bârca s-au impus la limită în partidele disputate în această după-amiază, contând pentru prima etapă din play-off-ul Ligii a IV-a Dolj.

Pe arena „Petre Deselnicu“, Universitatea II a dispus de CS Işalniţa cu 1-0, unicul gol al întâlnirii fiind marcat de Mirescu, în minutul opt. În cealaltă partidă a zilei, Avântul Işalniţa a trecut cu acelaşi scor de Dunărea Calafat. Fotbaliştii patronaţi de Sorin Croitoru au câştigat graţie unui gol marcat de Filip Popescu în minutul 89, din penalti.
După aceste rezultate, Primăvara a rămas pe primul loc, cu un punct în faţa Avântului Bârca, iar Dunărea Calafat a ajuns la şapte puncte de lider. În etapa viitoare, Dunărea Calafat va primi replica „satelitului“ Ştiinţei, în timp ce Avântul Bârca se va deplasa la Işalniţa.