CFR Cluj s-a calificat lejer in finala UEFA Intertoto

0

Cu Dorinel Munteanu doar pe banca tehnica, CFR Cluj a invins ieri, pe teren propriu, pe Zalgiris Vilnius cu 5-1 in returul semifinalelor UEFA Intertoto. Astfel, cu scorul general de 7-2, echipa

Cu Dorinel Munteanu doar pe banca tehnica, CFR Cluj a invins ieri, pe teren propriu, pe Zalgiris Vilnius cu 5-1 in returul semifinalelor UEFA Intertoto. Astfel, cu scorul general de 7-2, echipa clujeana s-a calificat in ultimul act al competitiei. Pentru echipa lui Munteanu au marcat ieri Tilinca (minutul 11), Jula (45), Coroian (50), Minteuan (57) si Anca (73), iar golul de onoare al lituanienilor a fost inscris de Leusas in minutul 81. In faza urmatoare a competitiei, CFR Cluj va juca cu invingatoarea dintre formatia franceza Lens si cea germana Wolfsburg, meciul dintre cele doua echipe disputandu-se dupa inchiderea editiei.