Arad: Vis european
0Pugilista arădeancă se pregăteşte pentru un duel ce o poate propulsa spre o luptă pentru o centură europeană. Floare Liheţ are planuri îndrăzneţe.
"În Franţa va fi o luptă decisivă, voi încerca să pătrund în primele 20 de sportive ale categoriei mele. În iulie voi boxa la Campionatul Naţional profesionist, acolo unde sper să cuceresc titlul, şi apoi ne pregătim de Europene. Mi-aş dori mult să devin prima pugilistă a Aradului cu centură europeană”, a mărturisit Liheţ, mulţumindu-le colaboratorilor ei din Arad – Florian Barna, Ioan Covaci şi Ştefan Ştefana.
Dă şi lecţii de box
Floare Liheţ a devenit şi instructor de box, putând iniţia de acum tineri în tainele „nobilei arte”. Totuşi, acum nu se gândeşte să-şi pună mănuşile în cui, urmând să-şi continue activitatea competiţională la nivel înalt.