Arad: Unirea Alba Iulia îi îngrijorează pe studenţi

0

ACU Arad a revenit în zona retrogradării, deşi prima parte a returului a găsit echipa arădeană într-un şir de cinci victorii consecutive. Alb-albaştrii se află acum de partea celalată, după trei înfrângeri la rând.

Trupa lui Adrian Falub s-a simţit în largul ei în Aradul Nou. Băieţii lui Costel Bogoşel nu şi-au găsit paşii, fiind conduşi după 33 de minute cu 2-0. Marcaseră Sergiu Costea şi Bobi Verdeş, dar Cristi Luca a reaprins speranţa cu un minut înainte de pauză, când a redus diferenţa cu o lovitură de cap.
Arădenii au forţat în debutul actului secund, dar experimentatul Gabi Rotaru şi defensiva sa au stat bine în picioare. Ocaziile ratate de studenţi s-au răzbunat în minutul 72, când juniorul Filaret a deviat nefericit în propria poartă un şut al lui Bucurică, respins de Paşcalău.